»Pozabljena človekova prava narava« V poplavi najrazličnejših tehnik, ki vodijo v boljšo kvaliteto življenja in večjo prisotnost v trenutku Zdaj, pozabljamo na sposobnost samoporavnave, ki jo kot živa bitja nosimo v sebi.
Današnji pristop k obravnavi telesa je praviloma uporaba sile, tako v vsakodnevnem življenju kot v masažno-medicinskem pristopu. Naša telesa niso narejena, da bi z lahkoto sprejemala silo, zato gredo pod pritiskom sile v tenzijo, ki bistveno zmanjšuje občutljivost telesa in povečuje ter uteleša strah, ki je že tako ali tako v telesu.
Ali lahko nedostojanstveni principi dela s telesom pozdravijo telo?
S telesom lahko učinkovito delamo tudi z enostavnimi gibalnimi principi, ki se izvajajo brez sile in brez dodatnega napora. Hkrati naj pristop k telesu in umu omogoča samostojno raziskovanje in začetek dela s kvaliteto uma in telesa takšno, kakršna je; vsak dela s tistim, kar ima. Vaje Spontanega Gibanja vklučujejo vse našteto in ob tem omogočajo samoregulacijo intenzivnosti procesa.
Skozi samoregulacijo do neodvisnosti v soodvisnosti …
Disciplina je primerna tako za otroke kot za odralse. Še posebej je primerna za tiste, ki se zavedajo, da pride čas, ko se moramo umakniti v lastno tišino in tam raziskovati svoj obstoj skozi telo in um….
Učinki Spontanih Gibanj:
– zmanjšanje stresa
– večja zbranost pri učenju in delu
– večja fizična gibljivost
– globji spanec
– sprostitev bolečin vseh vrst
– izboljšanje plodnosti
– krepitev imunskega sistema
– vzpostavljanje hormonskega ravnovesja
– ohranjanje vitalnosti …
Spontana Gibanja kot disciplina so rezultat petnajstletnega raziskovanja različnih gibalnih pristopov ter somatskih terapevtskih tehnik.
Ponujajo odgovor na vprašanja:
Kako se bolje utelesiti?
Kako zmajšati hitrost življenja?
Kako se globoko sprostiti, umiriti in ujeti ritem?
Kako upočasniti lastne misli, gibe, živčni sistem, bitje srca, vnos hrane, dihanje, dotik sočloveka … in poglobiti prisotnost v trenutku Zdaj?
Ostati naraven in hkrati slediti drugim ni enostavno … in v resnici je edino, kar nam preostane.
Zunanja pomoč, s tem mislim na masažno-terapevtske pristope, je dobrodošla do trenutka, ko se zavemo, da si v resnici lahko in si moramo pomagati sami in da prelaganje odgovornosti na druge ne pomaga niti nam niti svetu, v katerem živimo. Na masaže pa kar hodite še naprej, morda boste samo začutili, da potrebujete drugega maserja. Postani sam svoj Mojster …
Počutite se povabljeni v raziskovanje …