Odprti dialogi – Inovativen dialoško-mrežni pristop k duševnim stiskam

Odprti dialogi, ki tudi v Sloveniji pridobivajo na priljubljenosti, so zaradi svojega humanega in učinkovitega pristopa prava novost na področju zdravljenja duševnih bolezni.

Odprti dialogi - Inovativen dialoško-mrežni pristop k duševnim stiskam 1

Darilo ob nakupu nad 75 €

Za vse nakupe nad zgoraj navedenim zneskom podarimo žepni kristal po naši izbiri.

Darilo bo samodejno dodano

39.90

2 Uporabnikov si trenutno ogleduje ta izdelek!
  • Odprti dialogi - Inovativen dialoško-mrežni pristop k duševnim stiskam 2 Brezplačna poštnina za vsa naročila nad 65€

Možnosti plačila:

Odprti dialogi - Inovativen dialoško-mrežni pristop k duševnim stiskam 3

Opis

Odprti dialogi, ki tudi v Sloveniji pridobivajo na priljubljenosti, so zaradi svojega humanega in učinkovitega pristopa prava novost na področju zdravljenja duševnih bolezni.

Knjiga Odprti dialogi ponuja inovativen dialoško-mrežni pristop k obravnavi duševnih stisk, ki temelji na sočutnem in odprtem dialogu med pacienti, njihovimi bližnjimi in strokovnjaki.
Knjiga predstavlja prelomno metodo odprtih dialogov, ki temelji na sočutnem dialogu med pacienti, njihovimi bližnjimi in strokovnjaki. Namesto da bi se osredotočala zgolj na simptome in diagnoze, ta metoda vključuje pacientovo osebno mrežo v proces okrevanja, kar omogoča celostno obravnavo duševnih stisk. Model, zasnovan na Finskem, kjer je dosegel izjemne rezultate, je še posebej uspešen pri intervencijah, ki potekajo v pacientovem domačem okolju.


Avtorja, priznani klinični psiholog Jaakko Seikkula in pionir na področju socialne politike Tom Erik Arnkil, s tem delom nagovarjata predvsem strokovnjake s področja psihosocialnega dela, kot so terapevti, socialni delavci in svetovalci. Knjiga je razdeljena na tri dele, ki sistematično obravnavajo srečanja mreže, krizne intervencije, umetnost odzivanja ter učinkovitost dialoških mrežnih srečanj.
S pomočjo jasnih primerov in teoretične utemeljitve knjiga odpira vpogled v transformativno moč dialoga, ki zmanjšuje potrebo po hospitalizaciji in zdravilih ter vodi k dolgoročnemu izboljšanju počutja.


O knjigi:
“Verjetno se vsi strinjamo, da je človek bitje, ki stremi k zadovoljnemu in srečnemu življenju. A le peščica se strinja s tem, da so nenavadna vedenja, ki se kažejo pri določenih ljudeh in so označena kot cela vrsta psihiatričnih diagnoz, v resnici samo obupni poskusi posameznika, da vzpostavi ravnovesje v svojem življenju in doseže tisto, k čemur vsi stremimo. To so pionirji, drugače misleči strokovnjaki, ki pristopajo celostno. Mednje sodita tudi avtorja pričujoče knjige, Jaakko Seikkula in Tom Erik Arnkil. Že zgodovina nas uči, da so nekateri posamezniki vedno živeli pred svojim časom in so jih priznali šele po tem, ko jih ni bilo več. Naj imajo taki posamezniki čim več bralcev in sledilcev, dokler so tu med nami. Zato uživajte ob branju in širite te ideje naprej!”

– Bosiljka Boba Lojk, psihoterapevtka, strokovna voditeljica Evropskega inštituta za realitetno terapijo


Citati iz knjige:
“Upravičeno lahko trdimo, da je dialog v središču – če ne celo samo središče – vsakega delovanja, ki si za cilj postavi opolnomočenje.”
“V naših notranjih dialogih so tako prisotni tudi drugi strokovnjaki in odmev naših izkušenj s temi strokovnjaki. Človek je torej v mreži odnosov tudi takrat, ko sta prisotni samo dve osebi. Te odnose ves čas ustvarjamo, saj v naših pogovorih odzvanjajo tudi glasovi drugih. V tej knjigi opisujeva pristop, ki te ljudi dejansko povabi v dialog.”
“Dialog sam po sebi ustvarja način razmišljanja o prihodnosti, ki opolnomoči udeležence pri prevzemanju iniciative v lastnem življenju. Če so slišani, če nanje vplivajo misli drugih in če z udeležbo v skupnem razmišljanju oblikujejo svoje misli in izkušnje, bodo situacijo doživljali kot opolnomočenje.”


O avtorjih:
Jaakko Seikkula je klinični psiholog, ki je s pristopom odprtih dialogov bistveno spremenil pogled na obravnavo duševnih kriz. Psihotične motnje ne obravnava kot trajno bolezen, ampak kot odziv na krizne situacije, ki jih rešuje s pomočjo sočutnega dialoga med pacienti in njihovimi bližnjimi. Ta pristop omogoča bolj empatično, učinkovito in vključujočo skrb za duševno zdravje.
Tom Erik Arnkil je vodilna figura na področju socialne politike in interdisciplinarnega sodelovanja. Njegova inovativna metoda »dialogov predvidevanj« izboljšuje sodelovanje med strokovnjaki in klienti v kompleksnih socialnih situacijah. Z osredotočanjem na usklajevanje različnih služb in mrež Arnkilov pristop omogoča učinkovitejše reševanje težav, povezanih z dolgoročno oskrbo, družinskimi odnosi in socialnim delom.

Dodatno

Odprti dialogi - Inovativen dialoško-mrežni pristop k duševnim stiskam 4Lastnosti

avtor

,

format

16,5 x 21,0 cm

isbn

9789617205305

leto-izida

2024

proizvajalec

st-strani

251 strani

vezava

Mehka vezava