Na podlagi podrobnega kliničnega materiala avtor posebno pozornost posveti vprašanjem zasvojenosti in psihosomatskih motenj pa tudi obširni temi disociacije in njene obravnave. Pri tem združi Jungove poglede na travmo in ponovno opredeli klasične interpretacije jungovskih teorij. Z osredotočanjem na arhaične obrambe selfa in mitopoetski jezik sanj in pravljic poveže jungovsko teorijo in prakso s sodobno teorijo objektnih odnosov in teorijo disociacije. Hkrati prikaže, kako lahko jungovsko razumevanje univerzalnih mitskih podob in izročila osvetli zdravljenje travmatiziranega pacienta.
Pri travmi se razvojni prehodi, ki dajejo življenju smisel in pomen, prekinejo. Donald Kalsched vidi to kot duhovni pa tudi kot psihološki problem, v Notranjem svetu travme pa poda prepričljiv vpogled v to, kako skuša notranji samozaščitni sistem rešiti osebnega duha. Avtor Donald Kalsched je psihoanalitik v zasebni praksi in učitelj na Inštitutu C. G. Junga v New Yorku.
Mehka vezava, 15 x 23 cm, 276 strani.
“Psihotravmatologija je čudovit primer desno-hemisferne znanosti, ki dobro prenaša kaleidoskopsko dojemanje stvarnosti … Jungovski način razumevanja je obtičal na periferiji našega razumevanja travme, tako da smo zelo veseli knjige, ki nam osvetli razmišljanja Junga in pripadnikov njegove psihoterapevtske šole o travmi.” – dr. Robert Oravecz, dr. med. spec.