Transformativni program za dobro počutje (brez kristalov, razstrupljanja in penečih kopeli)
Dr. Pooja Lakshmin, priznana specialistka za duševno zdravje žensk in redna sodelavka New York Timesa, v svoji novi knjigi razkriva protislovja, ki so preplavila industrijo dobrega počutja. S svežim pristopom k tematiki skrbi zase ponuja bralkam prebojni program, ki presega površinske rešitve in spodbuja globlje, trajnostne spremembe v načinu, kako poskrbimo zase.
V sodobni kulturi se skrb zase nenehno pojavlja kot »zdravilo za vse«, a v resnici je ta pristop pogosto manipulativen. Nakup dragih dnevnikov, obisk tečajev joge ali razstrupljevalne diete nam ponujajo navidezno rešitev, ki nas vodi v neskončno primerjanje z drugimi. Dr. Lakshmin izpostavlja, da takšne rešitve spodbujajo družbeni sistem, ki že tako obremenjuje ženske in marginalizirane skupine.
Resnična skrb zase pa je nekaj povsem drugega – gre za samorefleksijo, oblikovanje zdrave samopodobe in pogum, da postavimo meje, tudi v odnosu do pričakovanj družbe. Z zgledi iz svoje prakse, raziskavami in toplim, praktičnim slogom dr. Lakshmin ponuja pot k bolj pristni skrbi zase. Knjiga vsebuje uporabne strategije za premagovanje vsakdanjih težav, s poudarkom na tem, kako preseči občutke krivde, krepiti sočutje do sebe ter razvijati svojo notranjo moč.
Rezultat? Moč za ustvarjanje sprememb v osebnem življenju in v družbi. Takšna skrb zase ni le osebna, ampak prinaša pravi družbeni preobrat.
»Ta knjiga ponuja jasen vpogled v vpliv družbenih struktur na naše počutje in prinaša konkretne smernice za vzpostavitev trajne svobode. Pooja nas vodi skozi resnične rešitve, ki prinašajo globok občutek izpolnitve,« pravi Martha Beck, avtorica Poti integritete.
»Poojin program skrbi zase omogoča materam, da zares zadihajo, in prinaša revolucionarno spremembo v dojemanju dobrega počutja,« dodaja dr. Becky Kennedy, klinična psihologinja.
O avtorici:
Dr. Pooja Lakshmin, certificirana psihiatrinja, je vodilna strokovnjakinja na področju duševnega zdravja žensk, s posebnim poudarkom na potrebah žensk in marginaliziranih skupin. Leta 2020 je ustanovila platformo Gemmo, ki skozi izobraževanje ponuja podporo in pravičnost ženskam, ki se soočajo z izgorelostjo, perfekcionizmom in kliničnimi stanji, kot so depresija, anksioznost in brezvoljnost.